tombala kartlari onemli midir

Tombala Kartları Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Tombala Kartları ve Oyunu

Yılbaşı gecelerinin sevilen oyunu olarak bilinen tombala şans oyunları kategorisine giren bir oyundur. Tombala oynamanın belli kuralları vardır. En az iki oyuncu ile oynanabilen tombala oyunu oyunculara birden çok kart verilerek de oynanabilir. Oyun ilk olarak oynanmaya başladığı zamanlarda kazanç ve kar elde etmek amacıyla oynanıyor olsa da zamanla eğlence oyunu olarak oynanır hale gelmiştir. Özellikle yılbaşı gecelerini evde geçiren ailelerin vazgeçilmez oyunu olarak ünlenen tombala günümüzde daha çok eğlence amaçlı oynanan oyunlar arasındadır. Tombala aile oyunu olarak da oynanan çocuklar tarafından da öğrenilmesi oldukça kolay olan oyunlardan biridir. Tombala oynamanın belli kuralları vardır. Tombala nasıl oynanır? Tombala oyunu kartlar ile oynanan bir oyundur, sanal da ise Microgaming firmasına ait sanal kartlar bulunmaktadır. Tombala oyunu kartlar ile nasıl oynanır? Tombala kartları üzerine taşlar nasıl dizilir? Tombala kartları ile ilgili detaylar ve oyunu nasıl oynayabileceğiniz ile ilgili detaylar haberimizde…

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
9999 TL %100
4.9⭐
3
5000 TL %100
4.8⭐
4
6000 TL %100
4.7⭐
5
3400 TL %200
4.5⭐
6
1000 TL %100 Nakit
4.3⭐
7
1500 TL %100
4.3⭐
tombala kartlari onemli midir
tombala kartlari onemli midir

Tombala Kartı Nedir?

Tombala kartlar ve taşlar ile oynanan bir oyundur. Tombala oynamak için tombala taşları içinde olan bir torbadan taşlar çekilir ve tombala taşları sesli bir şekilde okunur ve tüm oyunculara gösterilir. Tombala kartları her oyuncuya dağıtılır. İsteğe bağlı olarak oyunculara birden fazla kart dağıtılabilir. Dağıtılan kartların üzerinde sayılar bulunmaktadır. Tombala kartları genellikle renk renk bulunur. Sarı, mavi, kırmızı, yeşil, pembe gibi renklerde olan tombala kartlarında temelde 3 sıra bulunur her sırada kareler olur. Karelerin içinde birer ara boşluklu olmak koşuluyla sayılar bulunur. Kartlarda bulunan sayılar doldurulmak amacıyla torbadan çekilen taşlar kontrol edilir ve eğer çekilen taşın üzerindeki sayı oyuncunun kartında veya kartlarından birinde varsa oyuncunun taşı torbadan dağıtan oyuncudan istemelidir. Aldığı taşı kartındaki yerine yerleştirerek bir sonraki taşın çekilmesini bekler. Bu şekilde çekilen taşlardan okunan sayılarla kartlarındaki sayılar örtüşen oyuncular taşlar ile kartlarını doldurarak oyunu bitirmeyi hedeflerler. Tombala oynayan oyuncular kartlarının tamamındaki sayıların üzerini taşlar ile doldurarak oyunu kazanır.

Tombala kartlarında bulunan ilk sıradaki sayıların tamamının üzerine dolduran oyuncu 1. Çinko yapmış olur ve sesli olarak “1.çinko” diyerek diğer oyuncuları bilgilendirir. Tombala kartlarında bulunan 2. Sıradaki sayıların bulunduğu yerleri yine üzerinde sayılar yazan taşlar ile dolduran oyuncu bu sefer 2. Çinko yapmış olur ve sesli olarak “2. Çinko” diyerek diğer oyuncuları bilgilendirir. En son aşama olarak tombala kartlarının el alt satırını dolduran oyuncu kartlarında hiçbir sayının üzerinin boş kalmadığını kontrol ettikten sonra “Tombala!” diyerek tombala yapar ve oyunu kazanır. Oyunu kazanmak için kartlar üzerindeki sayıların tamamını doldurmak yeterlidir. Ancak kart üzerindeki sayıların tamamının doldurulmuş olmaması veya yanlış taşlar ile yani üzerinde karttakinden farklı bir sayı olan bir taş ile karttaki sayı bölümünün doldurulması durumunda tombala sayılmaz ve oyuncu diskalifiye olur. Oyunun kuralları dahilinde tombala yapan oyuncu büyük ödülü kapar. Bol Şans!

Siteye Kaydol