tombala yeri nasil bulunur

Tombala Yeri Nasıl Bulunur? Nerelerde Tombala Oynanır?

Tombala Yeri Nasıl Bulunur?

Tombala karttaki bütün sayıların çıkması halinde mümkündür. Çinko için karttaki üç satırın hangisinin daha önce tamamlanmış olması önemli değildir. Maksat bir satırdaki sayıların çıkmış olmasıdır. Ancak bazen oyunu zorlaştırmak için sıralı halde çinko yapılmasına da karar verilebilir. Tombala evde kolaylıkla yapılan bir oyun olması dolayısıyla çok sevilir. Şimdi sadece evlerde değil tombala sitelerinde de oynanmaktadır. Masrafsız olduğu için diğer şans oyunlarından daha çok bilinir. Sıradaki sorumuz, Tombala yeri nasıl bulunur?

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
9999 TL %100
4.9⭐
3
5000 TL %100
4.8⭐
4
6000 TL %100
4.7⭐
5
3400 TL %200
4.5⭐
6
1000 TL %100 Nakit
4.3⭐
7
1500 TL %100
4.3⭐

Tombala Yerlerinde Tombala Kuralları

Yılbaşı akşamlarının vazgeçilmezlerinden olan tombala yediden yetmişe birçok kişi tarafından sevilen oldukça eğlenceli bir oyundur. Tombala bir torbadan sayıların çekilmesi ve elindeki kartlarla eşleştirilmesine dayanan bir loto gibi şans oyunudur. Kaliteli ve keyifli vakit geçirmek için akşamları oynanabilecek oyunlardan biri olan tombala1’den 90’a kadar olan sayıların yazılı olduğu taş ya da kağıtlarla oynanır. Oyun kutusunun içerisinde bu sayıların yazılı olduğu büyük bir karton bulunur ve çekilen taşlar daha sonra bu kartonun üzerine yerleştirilir. 1’den 90’a kadar olan bu taş ya da kağıtlar bez bir torba içerisine konulur ve her oyuncuya içerisinde rastgele rakamların yazılı olduğu dikdörtgen biçimde bir veya birkaç tane kart verilir. Genellikle yirmi dört veya otuz adet kart bulunan tombalada kartlar rastgele dizilmiş üç satırdan oluşur.

tombala yeri nasil bulunur
tombala yeri nasil bulunur

Bir kartta on beş adet sayı bulunur. Oyunculardan biri tombala torbasını alarak içerisinden 1’den 90’a kadar olan taşlardan rastgele çekmeye başlar. Çekilen taşlardaki sayılar yüksek sesle okunur ve oyunun içerisinden çıkan büyük kartona işlenir. Her oyuncu kendi kartındaki sayının çıkmasını bekler ve kendi sayısı çıkarsa bu sayıyı işaretler. Bütün sayıların işaretlenmesi halinde “tombala” olur ve ilk tombalayı yapan oyunu kazanır. Üç satırdan her biri çinko olarak kabul edilir ve bir satırdaki tüm sayıların çıkması halinde sırayla birinci ve ikinci çinko oluşur. Üçüncü çinkonun olması tombala demektir. Her çinkoyu yapan yüksek sesle bunu duyurabilir. Sayıların bulunduğu torbadan taşları çekmekte olan kişinin torbayı sallaması çok önemlidir yoksa sayılar sıralı halde gelebilir. Bir oyuncunun elinde bulunan karttaki hiçbir sayı çıkmamış olabilir ancak oyun bitene kadar oyuncunun oyuna devam etmesi gerekir.

Siteye Kaydol

Oyun sonunda ödül belirlenmişse ilk tombala yapan ödülü kazanır. Aynı anda tombala yapılırsa ödül kazananlar arasında paylaştırılır. Bazen çinkolara da ödül konulmuş olabilir. Bu durumda her çinko yapan da belirlenen ödülü kazanır ya da çinkolar aynı anda yapıldıysa ödül oyuncular arasında paylaştırılır.

Tombala Yeri Nasıl Bulunur? Kumar mı?

Tombala yılbaşı akşamlarının sevilen oyunu olması aksine çılgın bir kumar oyunu haline de gelebilir. Özellikle son dönemlerde pek çok kişinin akşam saatlerinde bir araya gelerek sadece para kazanmak için oynadığı tombala bizim bildiğimiz tombaladan biraz farklıdır. Bu şekilde bir araya gelerek oynanan tombalalarda amaç para kazanmaktır. Burada oldukça fazla sayıda kart bulunur ve oyun saatinden önce kart ayırttırmak gerekir aksi halde kartlar hızla tükenir. Bu yerlerde kumar olarak oynanan tombalada yüklü miktarda para bulunur. Ödül satılan kart değerine göre farklılık gösterir ve çinkoların her birine farklı ödüller koyulur. 2,3 liradan başlayıp 100 liraya kadar birçok kart satın alınabilir ve aldığınız karta göre de kazancınız katlanır, tabi kartınızdaki sayılar çıkarsa. Tombalanın bu şekilde kazanç amaçlı oynanması kumar kapsamına girmektedir. Bilindiği gibi kumar kanunlarımızda suç olarak kabul edilmekte ve kumar oynatılması için yer ve imkan sağlamaya ayrıca ceza verilmektedir.

Siteye Kaydol

Buna göre kumar oynanması için yer ve imkan sağlayan kişiler Türk Ceza Kanunu’na göre suç işlemektedir. Aynı şekilde Kabahatler Kanunu’nda da idari para cezasına tabidir. Kumar, kar amacıyla icra edilen kar ve zararın talihe bağlı olduğu bir oyun olarak kabul edildiğinden tombalanın bu şekilde oynatılması da kumar sayılır. Ciddi yaptırımları ve cezaları olan kumar tombala suretiyle hala pek çok yerde oynatılmaktadır. Tombalacı olarak adlandırılan bir kimsenin tombala makinesinden çıkan sayıları yüksek sesle okuması ve oyuncuların da kartlarında bu sayı varsa işaretlemesine dayanır. Aslında bu oyun bizim yılbaşı eğlencesi olarak bildiğimiz tombala prensibiyle aynıdır. Tek fark oldukça hızlı ve seri oynanır. Oyuncuların çoğu kez sayıları takip etmesi bile imkansızdır. Ayrıca bu oyunlarda haliyle büyük paralar da dönmektedir.