tombala nasil oynanir

Tombala Nasıl Oynanır? Kuralları ve Avantajları Nelerdir?

Tombala Nasıl Oynanır?

“1.Çinko, 2.Çinko, 3.Çinko… Tombala! “ Birçoğumuzun oynamayı bildiği Tombala oyunu evde oynanan eğlence oyunlarından biridir. Şansınız varsa tüm taşları toplarsınız ve işte “Tombala!” Peki Yılbaşı gecelerinin vazgeçilmezi tombala nasıl oynanır? Tombala oynamanın kuralları nelerdir? Tombala oynamak için gereksinimler nelerdir? Tombala ne zaman oynanır? Tombala nasıl oynanır ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

#
Casino Siteleri
Üyelik Bonusu
Puan
Siteye Git
1
3365 TL %100
5.0⭐
2
9999 TL %100
4.9⭐
3
5000 TL %100
4.8⭐
4
6000 TL %100
4.7⭐
5
3400 TL %200
4.5⭐
6
1000 TL %100 Nakit
4.3⭐
7
1500 TL %100
4.3⭐

Tombala Ne Zaman Oynanır?

Tombala insanların istedikleri her zaman oynayabileceği eğlence oyunları kategorisinde biridir.  Oyun kaynağı İtalya olarak bilinmektedir. Oyunun çıkış amacı eldeki kazancı yükselterek gelir elde etmektir fakat günümüzde oyun yılbaşı geceleri ile anılır hale gelmiştir. Oyun bir çok amaçla oynanabilir olmasının yanı sıra eğlence oyunları arasında da bulunmaktadır. Ailenizle oynayabileceğiniz oyunlar arasında başı çekenlerden tombala oynamak için ihtiyacınız olan tek şey tombala takımınız ve sevdikleriniz.

tombala nasil oynanir
tombala nasil oynanir

Tombala Nasıl Oynanır?

Tombala oyununun belli ekipmanları vardır. Bu ekipmanlar üzerinde sayılar yazılı olan taşlar ve sayıların yerleştirilebileceği kartlardır. 2 ve daha fazla oyuncu ile oynanabilen tombala oyununda her oyuncuya bir kart verilir. Daha sonra oyunculardan biri torbadan taşları çekme görevini üstlenmeli veya oyuna dahil olmayan biri tarafından torbadan üzerinde sayılar yazılı olan taşlar çekilmeli ve herkese gösterilmek koşuluyla okunmalıdır. Okunan sayının kendi kartında olduğunu gören oyuncu “Bende!” diyerek kartına sayısının olduğu taşı yerleştirmelidir. Oyunun temel amacı kartlardaki sayı bölümlerini taşlar ile doldurarak tüm sayıları kapatmak ve tombala yaparak oyunu kazanmaktır. Kartındaki tüm boşlukları dolduran ilk oyuncu ‘Tombala’ demek koşuluyla oyunu kazanır. Daha sonra oyuna devam edilmek istenirse devam edilebilir ve kalan oyuncular arasında rekabet devam eder.

Siteye Kaydol

Oyunda her bir oyuncuya verilen kart üzerinde 3 satır ve her satırda belli sayılar bulunur. 1 satırın tamamını dolduran oyuncu 1. Çinko yapmış olur daha sonra 2. Satırdaki sayıların bulunduğu alanların tamamına taşla dolduran oyuncu 2. Çinko yapar. En son olarak 3. Satırdaki sayıların tamamını torbadan çekilen taşlar ile dolduran oyuncu tombala yapmış olur ve oyunu kazanır. Oyunda dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Torbadan sayıların olduğu taşları çeken oyuncu çektiği bütün taşları tüm oyuncuların göreceği şekilde göstermelidir. Oyuncuların az olması halinde her bir oyuncuya birden fazla kart dağıtılabilir böylece oyun süresi uzatılmış olur. Oyun herhangi bir ödül karşılığında oynanıyor ise tombala yapan ilk kişi büyük ödülü alır. Oyunculardan birden fazlası aynı anda tüm taşlarını toplayarak tombala yaparsa oyunun ödülü tombala yapan oyuncular tarafından paylaşılır. Tombala oyunu günümüzde eskisi kadar popülerliğini koruyamamış olsa da muadillerine göre hem daha ucuz hem de çok daha kolay bulunabilir uygun fiyatlı oyunlardan olması nedeniyle hala tercih edilebilirliğini korumaktadır. Ayrıca tombala oyununun geleneksel bir yönü de vardır. Kolay kuralları olması nedeniyle çocuklar için de oldukça zevkli bir oyundur.

Puan: [usr 9.8]

Siteye Kaydol